Дорога в самостійне життяНеділя, 12.01.2025, 12:21

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії каталогу
Мої статі [7]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 75

Головна » Статті » Мої статі

Студентське самоврядування
Студентські роки більшість вважає чи не найкращими роками у своєму житті. Саме за студентства кожен стає по-справжньому дорослою людиною, сам приймає рішення, вирішує власні проблеми. І значна частина цих проблем - суто студентські проблеми, внутрішні проблеми навчального закладу.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Чекати на те, що проблеми хтось вирішить замість нас - доволі наївна думка. Саме тому необхідно об’єднуватися разом. А це і є студентське самоврядування, коли студенти спільно вирішують наболілі питання.

Студентське самоврядування є важливим фактором розвитку суспільства, виявлення потенційних лідерів, вироблення у них навичок управлінської та організаторської роботи з колективом, формування майбутньої еліти нації.

В період активного утвердження демократичних засад в усіх сферах життєдіяльності українського суспільства актуальною залишається гармонізація нашої системи освіти з європейською. Україна прагне стати повноправним учасником Болонського процесу. Тому організація і зміст освіти у рідних alma-mater повинні відповідати світовим вимогам, однією з яких є функціонування сильного самоврядування як "конструктивного партнера у створенні Європейського простору вищої освіти".

Вагома складова університетського самоврядування є студентське, яке теж має стати партнером в умовах запровадження університетської автономії. Саме це спонукає студентське самоврядування до подальшого розвитку і збагачення новітніми демократичними ідеями. Від ефективності його діяльності значною мірою залежить формування національно-свідомого громадянина.

На одній із колегій Міністерства освіти і науки України Президент України Віктор Ющенко зазначав, що основне завдання вищих навчальних закладів "не лише навчати людину якоїсь професії, а творити громадянина", виховувати активних, свідомих громадян, патріотів України. І саме залучення студентів до органів студентського самоврядування повинно сприяти їх громадянському становленню.

Молодь в усі часи була найменш консервативною за своїми ціннісними орієнтаціями, найбільш чутливо реагувала на соціальні зміни, їй притаманне негативне ставлення до порушення демократичних норм, законів, моральних принципів, тому можна з повним правом розглядати молодь, а особливо студентство, своєрідним барометром соціально-економічного та політичного стану суспільства.

Не залишалося осторонь процесів, які відбувалися на теренах Буковини, та й загалом України студентство Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В університеті, який 2005 року відзначив своє 130-річчя студенти завжди займали активну життєву позицію. Вони створювали молодіжні товариства на тлі багатонаціонального буковинського краю (українські, німецькі, польські, румунські, єврейські та ін.). В часи тоталітарного сталінського режиму, незважаючи на репресивні дії радянського керівництва щодо буковинських студентів, значна частина яких була звинувачена в українському буржуазному націоналізмі, вони активно відстоювали національні інтереси українства. І сьогодні ми вивчаємо досвід діяльності зазначених товариств з метою виховання толерантності і взаєморозуміння серед студентської молоді.

Сьогодні на 15 факультетах університету навчається більше 18 тис. студентів
Категорія: Мої статі | Додав: Oxana (03.06.2009)
Переглядів: 756 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz